Yüksek Nabızı Düşürmek Adına Neler Yapılır ve Nasıl Uyguanır?

Yüksek nabızdan kaynaklı olarak meydana sorunlar doğal kürler ile azaltılabilir. Uzmanın verdiği ilaçlar önerilen dozda ve aksatılmadan kullanılır. Bu detay da çok önemlidir.

Yüksek Nabız Nasıl Düşürülür?

Kalbin kasılması ve gevşemesi ile meydana gelen basınca kalp atışı adı verilir. Sağlıklı bir kişide kalp ortalama olarak 60 ila 80 kez kasılma yapar. Meydana gelen kasılmalara vuruş sayısı ya da nabzı ismi verilir. Belli başlı hastalıklar yüksek nabız sorununu ya da düşük nabız sorunu meydana getirebilir. Tifo hariç tüm ateşli hastalıklardan kaynaklı olarak nabızda yüksek değerler ortaya çıkar. Vücudun ateşinin yükselmesi ile birlikte nabız atışında yüksek değerler oluşmaya başlar. Bunun haricinde nabızın yüksek değerlere ulaşması ile birlikte kalp çarpıntısı meydana gelir. Kalp çarpıntısı çoğunlukla normal olduğu için tedavi gerektirmeyebilir. Yüksek nabızdan kaynaklı olarak kalp çarpısı meydana gelirse mutlaka hekime başvurulması gerekir. Ayrıca kalp çarpıntısı oluştuğunda;

 • Telaş yapmayın ve korkmayın. Gevşemeye ve rahatlamaya çalışın.
 • Derin derin nefes alıp yüksek nabızı dengelemeye çalışın.
 • Soğuk içecekler içmeye çalışın.
 • Elleri soğuk suya sokmak, şiddetli düzeyde öksürmek ve ıkınmak gibi şeyleri deneyin.
 • Çarpıntı sık şekilde devam ediyorsa ve beraberinde göğüs ağrısı, baş dönesi, baş ağrısı mevcutsa mutlaka hekime başvurulmalıdır.
 • Hekimin verdiği ilaçların tümü önerilen dozda ve şekilde aksatılmadan kullanılmalıdır.
 • Sigaranın kesinlikle bırakılması gerekir.
 • Kilo nabız üzerinde etkilidir. Bundan dolayı fazlalık mevcutsa kesinlikle verilmelidir.
 • Düzenli şekilde egzersiz yapılması gerekir.
 • Ayrıca stres ve endişeden uzak durmak gerekmektedir.

Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu Kürler

Yüksek nabız nasıl düşürülür ahmet maranki ve ibrahim saraçoğlu nabız düşüklüğü kür uygulamaları;

 • 1 bardak sıcak su
 • 1 tatlı kaşığı alıç çiçeği ile yaprakları
 • 3 çay kaşığı bal

1 bardak kaynatılmış olan suyun içine 1 tatlı kaşığı alıç çiçeği ile yaprakları atılır ve 20 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan karışım süzülür, içine 3 çay kaşığı bal ilave edilir. Gün içinde 3 bardak içilmelidir. Bu sayede nabız düşürülür, ritim bozuklukları ortadan kalkar ve kalp çarpıntısı biter. Kalbin dostu olan bitkilerin içinde; çoban çökerten, bamya çiçeği, lavanta çiçeği, ökse otu, melisa yaprağı, biberiye, karabaş otu, oğul otu ve kedi otu da yer alır. Bunların demleme usulü içilmesi ile kalp destek sağlanır ve yüksek nabız düşürülür. Saraçoğlu bu bitkilerin kaynatılmadan demleme şeklinde içilmesini tavsiye etmektedir. Yüksek değerlerde olan nabız için taze beyaz üzüm kürü de tavsiye edilmektedir. Özellikle kalpte var olan ritim bozuklukları konusunda da önleyici etkilere sahiptir. Günlük olarak 250 gram civarında tüketilecek olan taze beyaz üzüm bir mucizedir. Nabızın da yükseklik sorunu ola ve kalbinde ritim bozukluğu şikayeti olan kişilerin kolaylıkla uygulayabileceği bir kürdür. Bu üzümün kurumuş olarak satılanı işe yaramaz. Bu kürde önemli olan 250 gramın üzerine çıkmamaktır. Kür boyunca dikkat edilecek olan diğer bir nokta da vücudunuzda açık yara mevcutsa kullanmamanızdır. Çünkü üzüm yaranın kapanmasına fayda sağlamaz. Hatta geciktirir ve yarayı azdırır. Bundan dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kürler ile beraber mutlaka uzmanın verdiği ilaçlar önerilen dozda ve aksatılmadan kullanılır. Bu detay da çok önemlidir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
Yorum ekle

Bülent

yüksek nabız için çakşır tavsiye ederim . kökünü çektirin 1 kaşık yiyin.