Note 5 ve Note 4 ile Tansiyon ve Nabız Nasıl Ölçülür

Note 5 ve Note 4 ile tansiyon ve nabız ölçümü yapmanız mümkün. Bu ölçümler; kullanılan programlar aracılığı ile alınıp arzunuza göre doktorunuza mail olarak atılabiliyor.

 Note 4 ve Note 5 Tansiyon Ölçümü

Note 4 ve 5 Android cep telefonları vasıtası ile tansiyon, nabız ölçümlerini oldukça kolay bir şekilde yapabilmemiz mümkün olmaktadır. Note 4 ve 5 Android cep telefonları ile tansiyon ölçmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz

Withings Blood-Pressure Monitor Yardımı İle

Withings Blood-Pressure Monitör note 4 ya da note 5 android cep telefonunuza bağlanır. Bu cihaz yardımı ile kan basıncı değeriniz grafikleştiriliyor. Bu yöntemle dilendiği taktirde alınan ölçüm değeri doktorunuza mail olarak da atılabilmektedir.

Holomic Uygulaması

Note 4 ya da 5 android cep telefonunuzun yan tarafına takılan flashlı bir parça kan değerleriniz hücre yapısına kadar değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonucu izin verdiğiniz takdirde doktorunuza otomatik olarak mail atılabilmektedir.

Health Uygulaması

Healt uygulaması Note 4 veya 5 Andoid cep telefonlarında oldukça rağbet gören geniş kapsamlı bir uygulamadır. Bu uygulama vasıtası ile sadece tansiyon değerleri değil aynı zamanda spor sırasında harcadığınız kalori, yürüyüş sırasında aldığınız mesafe, kalori ölçümü, kan şekeri ölçümü, nabız ölçümü ve kilo takibi değerlerini kontrol altında tutmanız mümkün olmaktadır.

Note 4 ve 5 için play marketlerde S Health gibi tansiyon değerlerini ölçen başka uygulamalar da mevcuttur. S Health ve benzeri uygulamalar da kullanıcının istediği doğrultusunda alınan değerlerin raporlanması ya da hafızada tutulması da mümkün olmaktadır.

S Health uygulamasına bağlanabilecek ölçüm yapan cihazlar.

 • Omron Blood Pressure Monitör : ( Hem-7081-IT modeli), (HBF-206-IT modeli )Bluetooth vasıtası ile bağlanan bu cihaz aynı zamanda tansiyon ya da diğer bir deyişle kan basıncı ölçümü yapabilmektedir.
 • Lifescan Blood Glucose Meter: USB bağlantısı ile çalışan bu cihaz kan şekerini ölçmektedir.
 • A&D Blood Pressure Monitör: ( UA- 767PBT-C Modeli ), ( UA-321PBT-C Modeli ) Bluetooth ile bağlantı sağlanarak tansiyon değerlerini ölçmektedir.

S Health uygulaması Galaxy S3 için geliştirilmiş daha sonra Note 4 ve 5 kullanıcıları için düzenlenmiştir. S Health uygulaması CM, AOKP ve AOSP romlarda çalışmayabilir. Bu durumda yardımcı programlardan destek almak gerekmektedir.

Nabız ve Parmak İzi Sensoru

S Health uygulamasının kullanılması sırasında bir diğer uygulamada sensor yardımı ile olmaktadır. Note 4 ve 5 cihazınla birlikte olan S Health uygulamasını çalıştırıp, cihaz arkasında bulunan kameranın altındaki sensora birkaç sn dokunmanız şeklinde olmaktadır. Arkada bulunan kırmızı ışık dokunulduğunda ölçmeye başlıyor ve ölçme süresince yanıyor. Işık söndüğünde alınan ölçümünüzün değeri ekran üzerine yansıtıyor.

Galaxy Note ve 5 Android cep telefonlarında kamera altında bunan kalp hızı ölçme sansorü üzerinde , fiziksel home butonu altında parmak izi ile tarayıcı bölümü bulunmaktadır. Bu buton yardım ile cihazınız her an elinizin altında ya da cebinizde taşınıp; düzenli olarak nabız ve kan basıncı ölçer.

Note 4 ya da Note 5 cihazlarında s Health uygulaması ile tansiyon ya da nabız ölçümü nasıl yapılır konusunda:

 • Cihazınızda buluna S Health uygulaması çalıştırılır.

 • Çıkan menüde altta bulunan kalp uygulaması tıklanılır.

 • Kalp Hızı sensoru cihazın arkasında bulunmaktadır.

 • Parmağınızı sensora yerleştirin.

 • Parmağınız butona değdiğinde kırmızı bir ışık yanacaktır.

 • Tansiyon ya da Nabız ölçüm yapmaya otomatik olarak başlayacaktır.

 • Cihazı çevirip sabit durmaya çalışın.

 • Ölçüm yapılır ve sonuç ekranda çıkar
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle