Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür? Aşamaları ve Modelleri

Cep telefonunuzda bulunan Android ya da İOS uygulaması sayesinde nabız değerlerinizi ölçüp kontrol altında tutabilirsiniz. Bunun yanında özellikle spor sırasında ölçüm yapmak istediğiniz değerlerini kontrol etmek isteyen kişiler için tasarlanmış, göğüs kemeri ya da saat gibi bluetooth uygulaması ile cep telefonunuzla birlikte çalışan uygulamalar da bulunmaktadır.

Telefondan Nabız Ölçme

Nabız uygulaması ile ilgili programlar ve bluetooth nabız ölçer vasıtası ile android cep telefonları üzerinden nabız atış sayılarını ölçmek mümkün. Kalp ritmini ölçmek ya da nabız veya tansiyon değerlerini ölçmek android uygulaması bulunan akıllı cep tefonları ve akıllı saatlerle oldukça kolay olmakta.

Nabız Ölçen Programlar ve Modeller

Nabız Ölçen Program ve Modelleri
Kargiyograf
Runstastic Heart Rate
İnstant Heart Rate
S Healt
Tchibo ölçüm yapan cihazlar
Gögüs kemerli Ölçüm yapanlar
Bluetooth yardımı ile ölçüm yapanlar

Kargiyograf

Android cihazlara indirilen Kargiyograf uygulaması sayesinde; birden fazla kullanıcı kendi profilini oluşturarak nabız atış hızını, kalp atış hızını ölçme ve kontrol altında tutma imkanına sahiptir.

Runtastic Heart Rate

Runstastic tarafından düzenlenerek geliştirilen Runtastic Heart Rate android uygulama aracılığı ile kalp ritmi ve nabız sayısı işaret parmağınızı kamera altındaki sensor üzerine bastırılmak suretiyle cep telefonla ölçülebilmektedir. Ölçüm değerlerinizi bu uygulama ile analiz edebilir ve arzu ettiğiniz takdirde doktorunuza mail atabilirsiniz.

Instant Heart Rate android uygulaması da Kardiyograf ve Runtastic Rate uygulaması ile aynı şekilde cep telefonla çalışmaktadır. Kullanıcı yorumları dikkate alındığı takdirde oldukça başarılı bir uygulama olduğu anlaşılmaktadır.

Bu programla nabız atışınızı ve kalp ritminizi cep telefonla ölçebilirsiniz. Ölçüm sonucunda ulaştığınız değerlerinizi grafikleştirebilmeniz mümkün. Oldukça hızlı ölçüm yapabilen bir program olmaktadır.

Tchibo Nabız Ölçer

Ölçümünüz normal değerlerin altına indiğinde ya da üstüne çıktığında tchibo cihazı uyarı vermektedir. Sporsal aktivıteler iin oldukça uygun olan bir Tchibo saat ya da göğüs kemerleri telefonunuza ölçüm değerlerinizi  kodlayarak iletebilmektedir. Kronometresi ve kablosuz bluetooth uygulaması sayesinde kolay kullanıma sahip olmaktadır. chibo saat ya da göğüs kemerleri Bluetooth yardımı ile çıkan sonuçları cep telefonunuza raporla maktadır.

Gögüs Kemerli Nabız Ölçer

Tchibo Göğüs kemerli olan bu cihazlar; antrenmanlar sırasında ölçüm yapılmasını istediğiniz tüm fonksiyonlara sahip olarak tasarlanmıştır. Tchibo Göğüs kemerli olan bu cihazların kullanımı çok kolaydır. Tchibo Göğüs kemerli olan bu cihazlar ışıklı ekrana sahip olmakta ve aynı zamanda kalori, tansiyon, adım saat ve tarih verebilmektedir.

Bluetooth Nabız Ölçer

Bluetooth ile ölçüm yapabilen aletler bir kemer yardımı ile kalp atışlarınızı ya da nabız sayılarınızı bluetooth üzerinden kablo olmadan ölçe bilmektedir. Bluetooth yardımı ile çıkan sonuçları cep telefonunuza raporlar.  Android ve Apple cihazları için geçerli olan ücretsiz uygulamaları cep telefonuna indirmeniz yeterli olmaktadır. Bu program aynı zamanda birçok egzersiz uygulama programları ile uyumlu çalışabilmektedir.  Telefonla arasında istenilen şekilde ayarlama yapılıp enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kemer uzunluğu yetmiş üç ile yüz on santim arasında bulunmaktadır. Oturarak da sizi sıkmadan rahatsız etmeden kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Andorid Uygulamalı Cep Telefonları ile Nabız Ölçme Aşamaları

Nabız atışını ölçmek için kullanmak istediğiniz programı uygulama aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kullanmak istediğiniz programla ilgili uygulamayı ücretsiz olarak cep telefonunuza indirip kurun
  • Buluetooth ile çalışan bir program yardımı ile nabız değerinizi almak istiyorsanız; kullanacağınız saat ya da kemer gibi aparatlarınızı takın
  • Uygulamayı çalıştırın
  • Ölçümü aldıktan sonra uygulamayı durdurun
  • Bluetooth ile seçtiğiniz bir ölçüm alma programı kullandıysanız; ölçüm değerinizi cep telefonunuza gönderin.
  • Sonuçları daha sonra karşılaştırmak için kayıt edin

 
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle