nabızla Çalışan Saat ve Nabız Ölçen Saat Modelleri

Nabızla çalışan ve ölçüm yapan saatler bir lüks gibi görünse de işlevleri çok fazla olmaktadır. Nabız atışı, kalp atışı, tansiyon, kalori sayımı, kronometre gibi ölçümler konusunda fiyatlarına ve modellerine göre pek çok özelliği bulunan bu akıllı cihazlar günlük hayatta en büyük yardımcınız olmaktadır.

Nabız Ölçen Saatler

Nabızla çalışan saatler günümüzde işlevleri ve özellikleri dikkate alındığında oldukça fazla tavsiye almaktadır. Bilekten nabız ölçer saatler antrenmanlar sırasında; bilhassa sporcular için kalori hesaplaması ve ölçümleri yapabilmesi bakımında vazgeçilmesi mümkün olmayan apar atlar olmaktadır. Zamanımızda pek çok önemli işlevi bulunan ölçüm yapan saatleri lüks bir aksesuardan çok daha önemli bir yer kaplamaktadır.  Bu saatlerden almak isteyenlere ölçüm yapan saat tavsiye edilmeden önce hangi amaçla kullanacağınız oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır. Ölçüm yapabilen akıllı saatler; pek çok fonksiyonlara sahip olmaktadır. Nike, sigma, tchıbo, polar, casio, decathion gibi pek çok markaları bulunan bu akıllı kol saatlerinin fiyatları; işlevlerine göre değişmektedir. Kullanım alanlarına ve markalarına göre işlevlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Nabız atışını göstermektedir.
 • Kronometre olarak kullanılmaktadır.
 • Tansiyon ölçmektedir
 • Kalp atış hızını göstermektedir.
 • Yakılan kaloriyi gösterir
 • Günlük idman programı yapar.
 • Kalori Hesaplamakta
 • Saat ve tarih belirtir.
 • Değerleri hafızasında tutar
 • Vücut ısısını ölçer
 • Hızınızı gösterir.

Markaları ve fiyatları ile değişken özelliklere sahip olan bu akıllı saatlerin ortak işlevleri ve en önemli özelliği hepsinde tansiyon ve ölçüm yapan akıllı bir program bulunması tavsiye nedeni olmaktadır. Fiyatı ya da markaları ne olursa olsun hepsi nabız ve tansiyon ölçümü yapabilmektedir. Ayrıca kol ve bilekten ölçen Nike, Sigma, polar, Casio, tchibo, decathion gibi markaların çıkardığı nabız ölçer akıllı saatler su geçirmemektedir. En önemli özelliklerinden biri de hepsinde saat ve kronometre bulunmasıdır. Bütün saatler veri alış verişlerini göğüs üzerine takılan bir verici yardımı ile yapıyor. Pille alışan ölçüm yapabilen bu saatlerin pilleri bittiğinde değiştiriliyor. Bu konuda sadece Polar ölçüm yapan saatler daha farklı bir özellik göstermekte. Polar ölçüm yapabilen saatlerin pili bittiğinde göğüs üzerine takılan bandı atıp yenisini almanız gerekiyor.

 

Nabız Ölçen Kol Saati Modelleri

Nabız atışı ve kalp atışı yanında tansiyon ölçebilen, kalori hesaplayan, sigma, polar, tchibo, decathion gibi bir bir çok iyi modelleri bulunan kol saatleri egzersiz ve spor yapanların yanında kan akışı ve tansiyon atışlarını düzenli kontrol etmek isteyenler için de  nabız ölçer saat tavsiye edilmektedir. Kol saatleri gibi pil ile çalışan bu akıllı cihazlar işlevlerine göre ve fiyat aralıklarına göre farklı modeller içermektedir. Bu modellere içinde tavsiye edilenlere örnek olarak şu tabloyu verebiliriz.

Nabız Ölçen Kol Saati Modelleri
Sigma PC 1600
Tchibo Nabız Ölçer Saat
Sigma Nabız saati
Oregon Scientific SE 132
Nike Triax C5
Polar M32
Polar Nabız saati ve Kalori Ölçen
Casio SGW-100-1VDF
Casio W-S2200C-7BVVDF
Tchibo Decathion ONRHYTHM 50 Nabız Ölçer
Tchibo Decathion ONRHYTHM 310 Nabız Ölçer
Samsung Sony Lg U8 Smart Watch Akıllı Saat
Xolo Ux8 Plus Akıllı Saat
Sigma Nabız Saati PC 15 11
Diesel DuamTime Spor Nabız Ölçer
Sigma Pc 10 11

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle