Limon Tansiyonu Düşürür mü? – Limonun Tansiyona Yapılan Etkileri

Limon rahatlatıcı özelliği ile her yemekte kullanılabiliyor. Limonun içerisindeki etken maddeler tansiyon içinde oldukça rahatlatıcıdır. Düzenli kullanımda tansiyonun dengede olmasına yardımcı olur. Limonu normal olarak tüketebileceğiniz gibi çay veya diğer içecekler içerisinde de tüketebilirsiniz.

Limon Tansiyonu Düzenler

İnsanlar tansiyonları yükselince ilk önce şu soruyu akıllarına getirirler. Limon tansiyonu düşürür mü? Evet, limon tansiyonu düşürür. İnsanlar tansiyon yükselince kendiliğinden ilk önce limon kullanmayı tercih ederler. Limon kullanımı ilaç kullansın kullanmasın herkes için geçerlidir. Tansiyon düşürmek için limon kullanmak çok faydalıdır. Kullanım olarak sadece limonun suyunu sıkıp veya çay ve nane kürü yaparak da kullanılabilir. Limon tuzu hakiki limon gibi etkili olmayabilir. Bazı kişiler şu soruyu da akıllarından çıkarmıyorlar. Limon günümüzde birçok yiyecek ve içeceğin içerisinde kullanılmaktadır. Limonun içerisinde yer alan etken maddeler tansiyonun düzenlenmesine yardımcı olur. Bunun için düzenli olarak kullanılması gerekir.

 Limon Düzenli Olarak Kullanılmalıdır

Limon tansiyon yükseltir mi? Limonun tansiyon yükseltme gibi bir görevi olmayıp tam tersine insanları biraz olsun rahatlatır. Çok yüksek tansiyonlu hastalar özellikle ilaç kullanıyor ise limon kullansa dahi ilacını almalıdır. Tansiyon için limon sade veya çay olarak da tüketilebilir.  Yüksek tansiyon için limon kullanımın yanında sarımsakta çok etkili bir besindir. Tansiyon hastalığı olmasa dahi insanların bazen tansiyon yükselmeleri yaşanır. Limonun suyu sıkılarak ve sarımsak eklenerek çay halinde sulandırıp tüketmek gerekir. Tansiyon yükselmesi hastalıklara bağlı değil ise, moralle alakalı bir olaydır. Nane kullanımı da etkili bir besindir. Nane insanı sakinleştirir ve rahatlatır. Nane ile limon kürü de elde edilip tüketilebilir.

Tansiyon Yüksekliği Belirtileri

 • Baş dönmesi
 • Kalp çarpıntısı
 • Kulak çınlaması
 • Mide bulantısı
 • Gözlerde şişkinlik gibi şikayetler oluşur.

Limon Tansiyonu Düşürmede Oldukça Etkilidir

Limon tansiyonu düşürür mü? Sorusuna cevap tabii ki de olumlu bir cevap olacaktır. Evet, limon tansiyon düşürür. Limon da bulunan asitler ve ekşiliği kan basıncına etki edeceği için yararlıdır. Limonu çay haline getirip nane ile kullanmak tek tansiyon için değil vücudun bütününe yararlı olacaktır. Tabii ki de ilk önce kan dolaşımını ayarlayacaktır. Limon kürü hazırlandıktan sonra gün boyu az miktarda tüketilirse sağlıklı vücut olmuş olur. Bazı insanlar tansiyon yükselince biraz daha panik olur. Bunun için ilk önce akıllarına limon tansiyon düşürür, bilgisi akıllarına gelmeli ve uygulamalıdırlar. Tansiyon için limon kürü unutulmamalıdır. Tansiyon için limon, çay haline getirilmeli çünkü limonun kan cıvıltma özelliği bulunmaktadır. İnsanın tansiyonu düşünce ne belirtiler verir?

 • Ani gelişen tansiyon düşüklüğü
 • Baş dönmesi
 • Kontrasyon bozukluğu
 • Göz kararması
 • Bulantı
 • Soğuk deri
 • Hızlı nefes alma
 • Yorgunluk
 • Susama ve baygınlık gibi olaylar görülür.

Limon tansiyonu düzenler ve insanları rahatlatır. Limonun tuzu kendisi kadar etkili değildir. Limon kabuğunda bulunan yarar limon kürü için daha etkilidir. Kabuğu ile kaynatılan limon tansiyon için daha etkilidir. Çay haline getirilen limon kürü içerisine az miktarda maydanoz eklemek de yararlı bir karışımdır. Limon tansiyon için en çok başvurulan bir yöntemdir. Hemen hemen herkesin ilk aklına gelen bir yöntemdir.  Limon çay olarak veya kürü hazırlanıp tüketilirse tansiyonlarda büyük bir değişim görülür. Limon tuzu sade olarak içilirse pek faydası olmayabilir.  Etkilemesi biraz olsun rahatlatır şekildedir. İnsanların tansiyonları tabii ki de ya yükselir ya da düşer. Burada ise limon kullanımı düşüklük için değil yüksekliği için geçerlidir.  Düzenli olarak kullanmak size yarar sağlayacaktır. Limonu sade olarak tüketemiyorsanız çayınıza atabilir veya diğer içeceklerde kullanabilirsiniz.

Nane ise buna büyük bir eşlik eder. Nane aslında sindirimi de kolaylaştırıcı etki yaratır. Acil olarak tüketilmesi gerekiyorsa limonu kür haline veya çay haline getirmeye uğraşmadan direk olarak su ile karıştırarak tüketilmelidir. Limon kullanıldıktan sonra en fazla yarım saat ayaklar yukarı gelecek şekilde istirahat edilmelidir. Kişinin aşırı yüksek bir tansiyonu var ise bunlarla da zaman geçirmeyip acil hastane gitmek en doğrusudur. Limon kullanımı sadece ön tedavi olarak uygulanmaktadır. Birde tansiyonu çok rahatsızlık vermiyor ve yine de yüksek ise evde bu limon kürleri ve çayları uygulanabilir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle