Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Yüksek Tansiyonu Düşüren Tarifler

Kalp krizi, felç gibi ciddi sorunlara yol açan yüksek tansiyonu doğal yollarla düşürmenin mümkün olduğunu belirten Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan bitkisel kür tarifleri.

Çeşitli nedenlerden dolayı kan basıncının aniden yükselmesi sonucu ortaya çıkan yüksek tansiyon ülkemizde en sık görülen problemlerden birisidir. Ağır işlerde çalışanlar, yoğun spor yapanlar, dengesiz beslenenler ve ani ruh hali değişimi yaşayanlarda kan basıncı birden normal değerlerin üstüne çıkar. Vücuttaki kanın damarlara baskı yapması sonucunda kalp krizi, felç, körlük, bayılma gibi sorunlar yaşanabilir. Tansiyon değerlerinin 14-9 ve üzeri olması halinde mutlaka doktora gidilmelidir. Ancak hipertansiyon sorununu sık sık yaşıyorsanız doğal bitkisel tarifleri düzenli olarak kullanarak ciddi sorunların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz. Bitkilerin kimyasını araştırarak hastalıklara çözüm getiren Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu yaptığı çalışmalar sonucunda yüksek tansiyon hastalığını önlemiştir. Birçok kişiye çare olan kürleri ve bitkisel tarifleri evde düzenli olarak uygulayarak sağlıklı yaşayabilirsiniz.

Dr. İbrahim Saraçoğlu`ndan Tansiyonu Düşürmenin Yolları

Yüksek tansiyon hastalarının öncelikle doktora gitmelerini ve verilen ilaçların düzenli olarak kullanılmasının önemli olduğunu vurgulayan Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkisel tedavi yollarının tedaviyi hızlandırıcı bir etkiye sahip olduğunu söylüyor. Yüzyıllardır sofralarımızdan eksik olmayan ve yemeklere ayrı bir lezzet katan sarımsak içeriğindeki yüksek oranda allil sülfür bulunması yüksek tansiyonu anında düşürmeye yardımcı güçlü bir besindir. Yemeklerden 1 saat sonra 1 diş sarımsağı ezerek çiğ bir şekilde yemek tansiyonu hızla düşüreceğini belirten İbrahim Saraçoğlu 1 ay boyunca günde aralıklarla 4-5 diş sarımsağın düzenli olarak yenilmesi durumunda tansiyon probleminizden büyük ölçüde kurtulabileceğinizi belirtiyor. 1 ay sonra yapacağınız tahlil ve doktor kontrollerinde ilaç kullanmanıza ilaç kullanmanıza gerek kalmayacağını göreceksiniz.

Tansiyonu Düşüren Yiyecekler

Ceviz

Alfa-Lionelik Asit ve Gama Tokoferol maddeleri içeren ceviz kalp ve damar sağlığı üzerinde oldukça faydalıdır. Kan basıncını dengeleyici bir özelliğe sahip olan ceviz yüksek tansiyon hastalarının kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur. Dr. İbrahim Saraçoğlu her sabah aç karnına 4-5 adet ceviz yenilmesinin gün içinde ani tansiyon yükselmelerinin önüne geçilebileceğini söylüyor.

Portakal

İçerdiği organik asitler sayesinde tansiyonu hızla düşüren portakal sayesinde yüksek tansiyon problemini önleyebilirsiniz. Hafta sadece bir gün kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden önce olmak üzere günde 3 adet portakalı tüketmek oldukça faydalı olacaktır.

Çilek

Eğer her yemekten sonra tansiyonunuz yükseliyorsa yemeğe başlamadan önce 5-6 adet çilek yiyerek tansiyonunuzu dengede uzun süre tutabilirsiniz.

Ispanak

Taze ıspanak yapraklarından 2-3 adet aç karnına çiğ olarak tüketmek gün boyu kan basıncınızı dengede tutarak size kendinizi iyi hissettirecektir.

Dr. İbrahim Saraçoğlu`ndan Tansiyon Düşürücü Kür Tarifleri

Nar Suyu Kürü

Polifenol ve Antociyanin maddeleri içeren nar kanın oksitlenmesini önler. Kan dolaşımını düzenleyerek kalp sağlığını korur. Narın kendisini tüketmek yerine nar suyu içmek içerdiği enzimlerin kana daha hızlı karışmasına yardımcı olur. Günde taze olarak hazırladığınız bir bardak nar suyunu yanında 5-6 yaprak taze marul ile birlikte tüketilmesi gerektiğini belirten İbrahim Saraçoğlu bu kürün öğle ve akşam yemeğinden 1 saat önce olmak üzere günde 2 defa yapılması gerektiğini vurguluyor. Düzenli olarak yapıldığında 14 günde belirgin bir düzelme yaşanacağını fark edeceksiniz.

Kimyon Çayı

5 Adet kimyon tohumunu 1 bardak kaynayan suyun içine atıp 3-4 dakika daha kaynatmaya devam edin. Demlendikten sonra ılık şekilde günde 3 bardak tüketilmesi tansiyonu düşürecektir.

Ökse Otu Kürü

2 Tatlı kaşığı ökse otunu ince ince doğrayın. Bir bardak kaynayan suyun içine atıp demlenmesini bekleyin. İçine limon sıkarak da tüketebileceğini bu karışımı günde 1 defa içmek yeterlidir.

Alıç Kürü

Ülkemizde barut ağacı olarak da biline alıç yüksek kan basıncını dengeleyen oldukça etkili bir bitkidir. 3 Haftalık düzenli kullanım sonucunda tansiyon probleminizi kesin olarak ortadan kaldıracaktır. Yaprak, çiçek ve meyvesi olmak üzere bir yemek kaşığı alıç küçük küçük doğranır. Bir bardak kaynak suya atılarak demlendikten sonra sabahları ve akşamları olmak üzere günde 2 defa içilir. Tadı biraz acımsıdır. Eğer şeker hastası değilseniz içine 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz.

Pancar Suyu

Alternatif tıp tedavisinde sıkça kullanılan pancar suyunun yüksek tansiyonu dengeleyici olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu`nun doğal kür tarifleri arasında önemli bir yere sahip olan pancar suyu içerdiği nitratları hızla nitrik oksitlere dönüştürerek kan basıncını hızla düşürür. Kan damarlarını genişleterek kanın rahat bir şekilde dolaşımını yapabilmesine yardımcı olur. Böylece tansiyonla birlikte görülen bayılma, hafıza kaybı, görme bozuklukları, kalp çarpıntıları gibi problemleri de önlemiş olur. Günde aç karnına içilen bir bardak pancar suyu kanı karışır, kanı temizler ve kan hücrelerini yeniler.

Zeytin Yaprağı Kürü

2-3 adet zeytin yaprağını bir bardak suda kaynattıktan sonra içine yarım limon suyunu sıkarak için. Günde 3 bardak tüketebileceğiniz bu kür sayesinde tansiyon tedavisi hızla sonuç verecektir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (6 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
Yorum ekle