Yüksek Tansiyona Karşı Etkili Bitki Kürleri – Evde Yapılabilecek Tarifleri

Canan Karatay, İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki tarafından önerilen bitki kürleri kan basıncını düşürmektedir. Bu bitki kürlerinin doktor tarafından verilen ilaçlarla alınmaları gerekmektedir.

Yüksek tansiyon Canan Karatay tarafından önerilen bitki kürleri; Ahmet Maranki tarafından ve İbrahim Saraoğu tarafından önerilen bitki kürleri; kan basıncı dengelenmesinde; yüksek tansiyonu düşürmede oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.Ev ortamında yüksek tansiyon hastaları tarafından kolay bir şekilde uygulanan bu bitki kürleri, düzenli kullanımlarda kan basıncı konusunda dengeleyici bir faktördür.

Canan Karatay Limon Sarımsak Kürü

Canan Karatay tarafından önerilen; damarları genişletip, kan basıncının düşmesine neden olan bu kür; pek çok yüksek tansiyon hastalarında kan basıncını düşürme konusunda  olumlu sonuçlar vermektedir.

Malzemeler

Canan Karatay Limon ve sarımsak kürü için gerekli olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kırk beş diş sarımsak
  • Yirmi ya da yirmi beş adet limondan elde edilen su( İki litre limon suyu elde etmeniz gerekiyor)
  • Beş Litrelik kapaklı camdan koyu renk kavanoz

Yapılışı

Canan Karatay tarafından hazırlanan bu kürü yaparken dikkat edeceğiniz en önemli konu, limon suyunun ışıktan uzak tutulması olmaktadır. Bu yüzden Canan Karatay limon sarımsak kürü için seçeceğiniz kavanoz koyu renk olmalı ve koyu renk poşete sarılarak karanlıkta muhafaza edilmelidir.

Sarımsakların hepsinin kabuklarını soyun ve havanda dövün. Sarımsakları blender aracılığı ile de ezebilirsiniz. Limonları karanlık bir ortamda çekirdekleri ile birlikte olacak şekilde suyunu çıkarın. Hazırladığınız bu karışımı koyu renk bir poşete koyup ışık görmeyecek şekilde muhafaza edin.

İbrahim Saraçoğlu Nar Suyu ve Marul Kürü

İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyon hastaları için hazırladığı kürleri uygulanmadan önce hastalara; aynı anda doktorlarının verdiği tedaviye de sabit kalmalarını önermektedir. İlaçla tedavi yanında kan basıncını dengeleyen bitki kürleri arasında; İbrahim Saraçoğlu hazırladığı bitki kürü düzenli kullanıldığında tansiyonu dengelediği bir gerçektir.

İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan; nar suyu ve marul bitki kürü hastanın kan basıncını oldukça olumlu yönde etkilediği, koruma yanında tedaviye de neden olduğu için doktor tarafından kullanılan ilaçlar, değerler düşmeye başladıkça azaltılmaktadır.

Nar Suyu Marul Kürü Malzemeleri

  • On adet marul kıvırcık ya da göbek hariç, düz marul yaprakları
  • Bir bardak organik yeni sıkılmış nar suyu

Kullanılışı

İbrahim Saraçoğlu Nar suyu ve marul yaprağı kürü; günce üç kere uygulanmaktadır. Maruldan her ısırık aldığınızda üzerine bir yudum nar suyu için

Ahmet Maranki Ökse Otu Kürü

Ahmet Maranki tarafından önerilen ökse otu kürü, kan basıncını dengelemekte ve tansiyon düşmesine yardımcı olmaktadır.

Amhet Maranki tarafından önerilen ökse otu kürü için gerekli olan malzemeler:

  • İnce bir şekilde kıyılmış bir ya da iki çay kaşığı ökse otu
  • Bir bardak soğuk su

Kullanılışı

Ahmet Maranki tarafından kan basıncını düşürmek amacı ile hazırlanan ökse otu kürü için bir yada iki çay kaşığı olacak şekilde hazırladığınız ince bir şekilde doğranmış ökse otunu bir bardak soğuk suyun içine atıp sekiz ya da on saat bekletiyorsunuz. Daha sonra içiyorsunuz. Düzenli kullanıldığı takdirde Ahmet Maranki Ökse otu kürü kan basıncını düşürmektedir.

Ahmet Maranki tarafından önerilen kürler arasında ceviz kürü, kan basıncı konusunda etkili olmaktadır. Her sabah dört ya da beş adet aç karnına yenilen ceviz yüksek tansiyon hastaları için olumlu sonuçlar vermektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle