Küçük Tansiyon Konusunda Etkili Olan Bitkiler Arasında Neler Yer Alır?

Küçük tansiyonun düşmesi ve yükselmesi sonucunda meydana gelen sorunların ortadan kaldırılması adına bitkisel ürünleri kullanmak fayda sağlar. Bunları düzenli ve aksatmadan kullanmak gerekir.

Küçük Tansiyon Yüksekliğine ve Düşüklüğüne Ne İyi Gelir?

Küçük tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir ya da yükselmesine ne iyi gelir konusunda beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda kişilerin beslenmelerine dikkat etmesi ve düzenli şekilde beslenme kurallarının dışına çıkmaması gerekir. Küçük tansiyon düşüklüğüne ve yükselmesine ne iyi gelir konusunda aşağıda bulunan detaylara dikkat etmek gerekir. Bu detaylara dikkat edildiği sürece tedavi sürecinde kan basıncı dengelenir ve sağlıklı bir yaşama adım atılır. Sağlıklı yaşamak adına;

Tuz; küçük tansiyonun düşmesi ve yükselmesi konusunda tedavi için tuz kullanımına dikkat edilir. Özellikle küçük kan basıncı sorunu yaşayan kişilerin tuz tüketimine dikkat etmesi gerekir. Hasta ve yaşlı olan kişilerin tuzu azaltması düşmesi konusunda ve tedavisi açısından iyi gelir.

Su; vücut ihtiyacı kadar su tüketmemek küçük kan basıncının yükselmesine ya da düşmesine sebep olur.  Yeterli düzeyde su tüketimi yapmak tedavi konusunda destek sağlar ve dengeler.

Stres; ani şekilde yaşanana stres, psikolojik sorunlar ve depresyon küçük tansiyonun düşmesi ya da değerlerinin fazlası konusunda etkilidir. Fiziki önlemler düşmesi tedavi anlamında oldukça önemlidir. Tansiyonun düşmesi adına uzmanlar tarafından stresin yok edilmesi de kabul edilir.

Sağlıklı giyinmek; ağrılar, bacaklardaki şişlikler ve varisler küçük tansiyon konusunda etkilidir. Sağlıksız ayakkabılar giymek, dar pantolonlar tercih etmek, sıkan çoraplar giymek küçük tansiyon düşmesine etki sağlar. Bundan dolayı küçük tansiyon düşmesi tedavisi konusunda dikkat edilmelidir.

Kahve; çikolata ve kahve geçici olarak değerlerin üst seviyelere çıkmasını sağlar. Sık şekilde değer düşüklüğü yaşayan kişiler tedavi için sabahları bir bardak kahve tüketimi yapabilir. Bu aşamadan fazla düzeyde tüketim yapılmamasına dikkat edilmelidir. Fazlası sağlık açısından ve tedavisi açısından zararlıdır.

Tuzlu su; tuzlu su içinde bulunan sodyum kan basıncının yükselmesine olanak sağlar. Geçici bir tedavi şekli olsa da uzmana gidesiye kadar iyi gelir. Yalnız aşırı düzeyde içmemeye özen gösterilmelidir.

İyi Gelen Diğer Tedavi Yöntemleri

Üzüm; bu meyve özellikle hipotansiyon tedavisi konusunda iyi gelir. Eski dönemlerden bu yana kullanılan bir yöntemdir. Gün içinde yaklaşık olarak 30 ila 40 adet üzüm tüketmek iyi gelecektir. Ayrıca taze üzüm bulamazsanız kuru üzüm de tüketmek tedavisi konusunda iyi gelir. Üzümün yanına badem de eklemek iyi gelecektir.

Limon suyu; hem yüksek hem de düşük kan basıncı konusunda iyi gelir. Bunun için düzenli şekilde içilmesi gerekmektedir.

Havuç suyu; havuç suyuna bal karıştırarak gün içinde 1 su bardağı içilmesi gerekir. Özellikle düşmüş değerlerin dengelenmesi adına kullanılması gerekir.

Meyan kökü; alt seviyelerde olan değerlerin yükselmesi için sık şekilde kullanılır. Ayriyeten kronik düzeydeki yorgunlukların atılması adına tedavisi için de kullanılır.

Fesleğen; pantotenik asit, magnezyum, potasyum ve C vitamini açısından zengin olduğu için sık şekilde kullanılır. Tansiyonun da dengelenmesi adına kullanılmalıdır. Ayrıca zihinsel faaliyetleri arttırarak zihnin açılmasını sağlar.

Süt ve badem; akşamları yatmadan önce 1 su bardağı sütün içine 6 tane badem atılır ve sabaha kadar bekletilir. Sabah kalkıldığında bademler alınır ve öğütücü den geçirilir. Sonrasında sıcak 1 bardak sütün içine katılarak içilir. Tedavisi kapsamında dengelenmesi adına gereklidir.

Pancar suyu; çiğ şekilde elde edilen pancar suyu he alt seviyelerdeki ha de üst seviyelerdeki tansiyonun dengelenmesini sağlayacaktır. Düzenli şekilde günde 1 su bardak içilmesi oldukça uygundur. Aksatılarak kullanılan karışımlar fayda sağlamaz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle