Yüksek Tansiyona İyi Gelecek Olan Bitkisel Kürler İçinde Neler Yer Alır?

Kan basıncının yükselmesi ile hipertansiyon meydana gelir. Bu sorun konusunda ilaçlı tedavinin yanı sıra bitkisel tedavilerinde kullanılası oldukça büyük faydalar ve yararlar sağlayacaktır.

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Bitkiler

Büyük tansiyonun 1,5, küçük tansiyonun 8,5 değerlerinden daha yüksek olması halinde yüksek tansiyon diğer adı ile hipertansiyon meydana gelir. Yüksek tansiyon sorununda iki değerin yüksek olası dışında birinin yüksek olması bile hipertansiyona işaret eder. Bu sorunun en önemli ve belirgin işareti enseden öne doğru gelen ağrılardır.

Bunun yanı sıra düzensiz kalp atışları, burun kanamaları, bulanık görme, nefes darlıkları, baş dönmesi, karıncalanma ve uyuşukluk sorunları da yaşanır. Ciddi olan bu hastalık için uzman tedavisi gerekir. Hipertansiyona işaret eden her türlü detayda uzmana başvurmak gerekir. Bunun yanı sıra İbrahim Saraçoğlu yüksek tansiyon için şifalı bitkiler kullanımı da destek sağlar. Yüksek tansiyona iyi gelen şifalı bitkiler İbrahim Saraçoğlu kürlerinin kullanımları konusunda uzman bilgisi gereklidir. Uzmana sormadan kullanmamak gerekir. Yüksek tansiyon şifalı bitkiler için Saraçoğlu kürü;

Saraçoğlu tansiyon yüksekliğine iyi gelen ürünlerin doğal bitkiler olması gerektiğini vurgulamaktadır. İyi gelen bitkilerin ne olduğunu ve hangi yöntemler ile hazırlanması gerektiğinde üzerinde duran Saraçoğlu düzenli kullanılası ile fayda bulunacağını vurgulamaktadır.

  • Maydanoz
  • 1 bardak su
  • Limon
  • Sarımsak

Tansiyona iyi gelen bitki kapsamında kullanılacak olan maydanoz küçük olmalıdır. Büyük yapraklı olanlar fayda sağlamayacaktır. 17 adet maydanoz sapları ile birlikte blendırın içine atılır. Üstüne 2 yemek kaşığı kadar limon suyu, 1 diş sarımsak ve su ilave edilir. Bu şekilde 1 dakika boyunca karıştırılır ve yeşilimsi bir su elde edilir. Bu karışımın iyi gelmesi için sabah kahvaltılarından 10 dakika önce içilesi gerekir. 3 gün boyunca etkisi için sarımsaklı şekilde içilir. Sonrasında 3 gün boyunca iyi gelen karışım sarımsaksız şekilde tüketilir. Tekrar 3 gün sarımsaklı içilir. 9 günün ardından 5 gün ara verilir. Sonrasında tekrardan 9 gün boyunca tekrar uygulanmalıdır. Tekrardan 5 gün ara verilir. Yani bu kür 3 çarpı 9 gün boyunca uygulanmalıdır.

Çeşitleri ve Hazırlama Aşamaları

  • Yaban mersini kan basıncının dengelenmesi konusunda iyi gelen bitkiler arasında yer alır. Özellikle çayı 1 hafta boyunca düzenli şekilde kullanılmalıdır. Bitkisel çayı düzenli kullanıldığı için fayda sağlar ve iyi gelir.
  • Bitkisel çayları düzenli kullanmak denge sağlamak açısından oldukça önemlidir. Çayları günlük demlemek ve taze bitkiler ile çayları hazırlamak gerekir. Bunun için de hangi çayları kullanmak, hangi bitkileri seçerek çayı demlemek konusunda araştırma yapılmalıdır.
  • Kan basıncı dengesi üst seviyelerde olan kişilerin sulu besinler tüketmesi gerekir. Bunun için de faydalı olan Hindistan cevizi suyudur. C vitamini açısından zengin olan bu besin düzenli kullanıldığı için fayda sağlayacaktır.
  • Soğan suyu antioksidan flavonol varlığı içerdiği için yüksek tansiyon konusunda faydalıdır. Düzenli olarak günde 1 bardak tüketilmelidir.
  • Yüksek kan basıncı için günde 1 bardak pancar suyu vücut için ve sağlık için tüketilmelidir.
  • Hafif düzeyde yüksek tansiyon sorunu yaşayan kişiler için acı biber faydalıdır. Ayrıca kan akışı konusunda da yararları bulunur.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle