Omron M2 Dijital Tansiyon Aleti

Omron M2 Dijital Tansiyon Aleti, tansiyon ölçme, nabız atışlarında düzensizlikleri saptayabilme ve tansiyon verilerini saklayabilme gibi özellikler ile hem kolay hem de sağlıklı bir ölçüm imkanı sunmaktadır.

Omron M2 Tansiyon Aleti

Omron M2, yeni nesil oldukça kullanışlı bir tansiyon aletidir. Omron M2, kolay, dijital kullanımına bir de manüel kullanımı ekleyerek son zamanların en çok tercih edilen tansiyon aletlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Dijital tansiyon aletleri hem bilekten hem de dirsek üzerinden tansiyon ölçme imkanı sağlamaktadır. M2` de de dirsek üzerinden oldukça kolay bir şekilde tansiyon ölçebilmek mümkündür.

Compact kolluğu ile nabzı kolaylıkla algılayabilmektedir. Aynı zamanda Omron M2`ni en güzel özelliklerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki; düzensiz nabız algılayabilme ve buna reaksiyon verebilme özelliğidir. Nabzınızda herhangi bir hızlanma var ise M2 sizlere ekranından uyarı verecektir. Omron M2 Basic Tansiyon Aleti, elektriğe takılabilmektedir. Harici AC adaptörü jak girişi mevcuttur M2 üzerinde. Bu şekilde size manüel deneyim de sunmaktadır.

Omron m2 tansiyon aleti içerisinde bulunan kolluk ile kullanılmaktadır. Aksi takdirde ölçüm yapılamaz. Omron M2 tansiyon aleti 3 farklı serisi bulunmaktadır. Omron m2 tansiyon aletlerinin, intellisense özellikleri bulunmaktadır. Bu özellik ile Omron m2 tansiyon aleti damardaki düzenli ve düzensiz atışları tespit etmekte ve aksi bir durum söz konusu ise yani kalp atışlarında normal atışın dışında düzensizlik var ise ekrandan size uyarı vermektedir.

Aynı zamanda normal dijital tansiyon aletlerinde genellikle yaşanan bir sorun, verilerin kaybolmasıdır. Omron m2 bu tür sorunlara tamamen kapalı bir tansiyon aletidir. M2, hafızasına 21 ölçümü alabilmektedir. Bu nedenle ilk ölçüleri ile diğer ölçülerinizi karşılaştırabilme imkanı bulmaktasınız.

Omron M2 Tansiyon Aleti Özellikleri

Dijital tansiyon aletleri arasından en popüler ikinci tansiyon ölçme cihazı olan, Omron M2 dijital tansiyon aleti kolay kullanımı ve doğru verileri ile tansiyon ölçümünü oldukça kolay bir şekilde yapmaktadır. Omron m2, 4 adet pil ile kullanılmaktadır. m2 modelinde kullanılacak olan pille AAA boyutunda piller olmalıdır. bunun dışına harici AC adaptörü kullanılabilmektedir.

Compact kolluk ile gelen Omron m2, instellisense teknolojisi ile birlikte düzenli ve düzensiz kalp atışlarını taramaktadır. Bu taramanın sonucunda herhangi bir düzensizlik var ise kalp atışlarında, Omron m2 cihazının ekranında uyarı veriliyor. Kolluk herhangi bir düzensizlik var ise tekrar şişmiyor ve ekranda sadece düzensiz kalp ritmi olduğunu belirten simge yer alıyor. Omron M2 dijital tansiyon aletinde LCD ekran bulunuyor ve bu ekranda 3 satırlık veriler sunuluyor. Omron M2, dört pil ile 300 ölçüm yapabilmekte ve bundan 21 tanesine hafızasında tutabilmektedir.

Omron M2 Tansiyon Aleti Kullanımı

Omron M2 dijital tansiyon aletini kullanmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu incelememiz gerekmektedir. M2`yi kullanırken mutlaka dik bir sandalyede, dik oturmamız gerekmektedir. Kolumuzun dirsek üzerine yerleştireceğimiz kolluk kalp seviyemizde olmalıdır. Kolumuzu sıkan bir kıyafet giymememiz gerekmektedir. Kullanım kılavuzunda da yer aldığı gibi, Omron M2`yi elektriğe bağladığımızda prize ıslak elle dokunmamalıyız. 7120, 7121 ve 7121e modellerinin hepsinde aynı kurallar geçerlidir.

Omron M2 dijital tansiyon ölçme aletinin fiyatları da oldukça makuldür. Bütün teknoloji mağazalarından kolaylıkla alınabilir. Omron M2 koldan tansiyon aleti Teknosa mağazalarında da en çok satılan tansiyon aletlerinden bir tanesidir. Müşteri yorumlarında da kolay kullanımı ve doğru verileri ile tercih edildiğini görmekteyiz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (10 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
Yorum ekle