Konuşan Tansiyon Aleti Nedir, Kullanımı, Özellikleri

Günümüz teknolojilerinde artık Türkçe konuşan tansiyon aletleri de bulunmaktadır. Bu anlamda rahatlıkla tansiyonunuz ölçebilir ve uzun süre kullanım yapabilirsiniz. Bu cihazların birbirinden farklı özellikleri ve uygun fiyat seçenekleri de dikkat çeken faktörler arasındadır.

Türkçe konuşan tansiyon aleti günümüzde birçok kullanıcının tercihi arasındadır. Çünkü hem kullanımları pratik hem de doğru sonuçları konuşarak sunmaktadır. Sizlere bu yazımızda konuşan tansiyon aleti tavsiye ve konuşan tansiyon aleti özelliklerinden bahsediyor olacağız.

Konuşan Tansiyon Aleti Model ve Özellikleri

Konuşan tansiyon aletleri birçok modelde satışa sunulmaktadır. Ayrıca dijital özelliktedir ve koldan ölçüm yapmaktadır. Ölçümden sonra ekranda çıkan sonuçları Türkçe olarak öğreniyor ve ölçümü sonlandırabiliyorsunuz. Bu cihazların çok özellikli büyük ekran göstertesi de bulunuyor.

Türkçe konuşan tansiyon aletleri nabız, sistolik basınç ve diastolik basınç göstergelidir. Pratik bir kullanımı vardır ve tek tuş ile anında ölçüm yapabilmektesiniz. En düşük hafızası 60 olarak ayarlanmış ve 2 kullanıcı için ayrı ayrı kullanım özelliğine de sahiptir. Gelişen teknoloji sayesinde yaptığınız son 3 ölçümün ortalama değeri de ekrana yansıtılır.

Otomatik tansiyon aletlerinin düzensiz kalp atış göstergesi de bulunuyor. Farklı ekran renklerinde de kullanım yapabileceğiniz bu ürünler hatalı ölçüm yaptığınızda sizi uyarmakta ve tekrar tansiyon ölçümü yapmanız gerektiğini hatırlatmaktadır.

Dijital olarak sunulan bu ürünlerde saat ve tansiyon göstergesi de yer alır. Ayrıca uzun süreli garanti kapsamındadır. Ürünü satın alırken sizlere Türkçe kullanım kılavuzu, pil ve garanti belgesi birlikte gönderilir.

Konuşan tansiyon aletini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Sol kolunuzda bulunan tüm aksesuarları çıkarınız.
  • Kıyafetinizin kolunu yukarı doğru sıyırın.
  • Avuç içinizi yüzünüze bakacak şekilde tutmanız da önemlidir.
  • Cihazı daha sonra sol bileğinize yerleştiriniz.
  • Manşet kenarı ile bilek çizgisi arasında 2 cm’lik pay bırakmanız gerekir.
  • Deri ve manşet arasında boşluk kalmamalıdır. Manşetin gevşek kalması durumunda ölçümün doğru olmayacağını söylememiz gerekir.
  • En önemlisi de cihazı kalp ile aynı seviyede tutmanız gerekmektedir.

Ölçüm yapmadan önce 5 dakika kadar dinlenmeniz önemlidir. Art arda ölçüm yapılacaksa bu ölçümler arasında en az 3 dakika olması gerekir. Çünkü bu süre içerisinde kan dolaşımınız normale döner.

Konuşan otomatik tansiyon aletini kullanırken konuşmamalı ve hareket etmemelisiniz. Tüm tansiyon ölçerlerde rahat ve sakin olmaya özen göstermeniz, çıkacak değerlerin doğruluğu açısından çok önemlidir.

Türkçe konuşma fonksiyonlu olarak üretilen bu cihazlar tansiyon ve nabız değerlerini net bir şekilde sizlere sunar. Ayrıca ultra sessiz özellikte üretildiğini söylemek gerekir. Bilinen markaların tam otomatik olarak ürettiği bu cihazlar 120 hafıza kapasiteye ulaşabilir. LCD ekranı ve en az 2 yıllık garanti süresiyle mutlaka tercih edilmelidir.

Kolay tansiyon ölçme tekniği olarak sunulan ve tek tuşla ölçüm yapabileceğiniz konuşan tansiyon aleti, ritm bozukluklarını da ekrana yansıtır. Bu sayede sadece kan değerlerinizi değil kalp ritm bozukluklarını da görebilirsiniz. Üst koldan ölçüm yapmanızı sağlayan bu ürünlerin fiyatları ise 80 TL’den başlamaktadır. Elbette kullanım özellikleri değişen her markanın, ürünü piyasaya sunma fiyatı farklı olacaktır. İnternet üzerinden gerekli siparişi verebilir ya da direkt olarak satış mağazalarından Türkçe konuşan tansiyon aleti satın alabilirsiniz.

Tam otomatik tansiyon ölçerler, doğru sonuçlar vermektedir. Bu yüzden kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca şişerken ölçüm yapabilme özelliğine de sahiptir. Bu yüzden teknik anlamda birçok özelliğe sahip olduklarını ve pilden tasarruf ederek uzun süre kullanılabildiğini söyleyebiliriz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle