Nimo Tansiyon Aleti Modelleri, Özellikleri, Kullanımı ve Fiyatları

Tansiyon aleti(sfigmomanometre) ya da kan basıncı ölçer, kan basıncının ölçülmesine yarayan bir alettir. 3 çeşidi vardır: cıvalı, havalı ve elektronik. Havalı çeşidi stetoskop ile birlikte kullanılır.

Tansiyon Aleti Ne İşe Yarar?

Tansiyon hastaları için üretilen tansiyon aleti yani sfigmomanometre kan basıncını ölçerek hastanın tansiyonunun yüksek ya da düşük olduğunu belirtmeye yarar. Nimo tansiyon aleti.2 çeşidi vardır. İlki elektronik(dijital) tansiyon aleti: ölçümü dijital olarak otomatik yapar. Kullanırken stetoskop a ihtiyaç yoktur. Kolun üst kısmından ölçüm yapılır. Bazı modellerde nabız ölçme özelliği de vardır. Bu model aletlerde evde ki herkes için kullanımı kolaydır. Kullanımı için özel bilgi, eğitime gerek yoktur. En işe yarar ve güzel özelliği ise hafızalı sisteme sahip olmalıdır. Nimo aneroid tansiyon aleti gibi. Bir önceki ölçümü hafıza da tutar ve kontrol etmenize yarar. Bir diğeri ise cıvalı veya havalı tansiyon aletidir. Nimo tansiyon aleti nasıl kullanılır.

Tansiyon Aletinin Kullanımı

Bu tür tansiyon aletleri el ile çalışırlar ve üç parçadan oluşurlar; stetoskop hassas olmalıdır. Basıncın ölçümün gösterildiği manometre. Havanın doldurulduğu manşon. Kullanımı ise stetoskobu kulağınıza takın. Tansiyon aletinin manşet bölümünü dirseğin yukarısına sarın çok sıkı ya da çok gevşek olmamasına dikkat edin. Manşetin içinde bulunan ve hava pompalayıp kolda sıkıştırılmasına yarayan manşonun havasını, pompanın yanında bulunan döner düğmeyi açarak boşaltın. Stetoskobun yuvarlak ucunu, manşetteki çukura yerleştirin. Kalp atışlarını duyduğunuz gibi manşona hava pompalayın. Baskı uygulanırken seri ve hızlı olun. Havayı boşaltırken kalp atışlarını iyi dinleyin. Nimo tansiyon aleti fiyatı çeşitlerine göre değişmektedir. Nimo koldan ölçer tansiyon aleti kullanımı da çok basittir.

Nimo Tansiyon Aleti Modelleri

Tansiyon aleti marka ve çeşitleri çok fazladır. Hastalar kendilerine uygun kullanım açısından en rahat olanı seçmelidirler. Nimo tansiyon aleti ld 520 modelinin özellikleri ise;

  • Otomatik şişme ve sönme özelliği,
  • Kolay takılabilir rahat kılıf
  • 90 adet ölçümleri kaydetme özelliği
  • Küçük ve pratik taşıma
  • Belirli süre de işlem yapılmadığında kendini otomatik kapatma özelliği
  • Pil seviyesi azaldığında düşük pil göstergesi
  • Büyük ve kolay okunur LCD ekran görüntüsü
  • Tek tuşla hızlı çalışma özelliği

Kullanıcılar tarafından yapılan araştırmalara göre Nimo tansiyon aleti yorum ve beğenileri oldukça fazladır. Nimo aneroid tansiyon aleti kullanım özelliği ise; çift borulu olması, profesyonelce kullanım sağlanması, metal kancalı kılıf, stetoskoplu, kaliteli malzemeden imal edilen boru ve manometre.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Yorum ekle