Kan Basıncını Düşürmeye Yarayan Bitkiler ve Faydaları Nelerdir?

Kan basıncının dengelenmesi adına ilaçlı tedavi bitkisel çaylar ile de desteklenmelidir. Bu sayede kısa süre içinde dengeye otutturak daha kolay ve hızlı şekilde bir yol almaktadır.

Tansiyon Düşürücü Bitki Çayları – Çeşitleri ve Kullanım Tarifleri

Tansiyon yüksek kan basıncının meydana gelmesinden ortaya çıkmaktadır. Düşük ya da yüksek tansiyon sorunları insan vücudunda birçok sorunun meydana gelmesine ve organların zarara uğramasına sebep olmaktadır. Tansiyon yüksek ve düşük seviyeleri kişilerden kişiye göre farklılık gösterse bile küçük tansiyonun 90 mm Hg, büyük değerin ise 140 mm Hg’den daha yüksek olduğu değerler yüksek tansiyon olarak kabul görür. Orta ya da hafif düzeyde tansiyon sorunu olan hastalara uzmanlar genelde egzersiz ve beslenme konusunda tavsiyesinde bulunur ama tam tersi durumda ise ilaç tedavisi dışında bitkisel anlamda da destek sağlanmalıdır.

Düşük tansiyona iyi gelen bitkiler ve tansiyon düşürücü bitkiler bu konuda hastalara destek sağlayacaktır. İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki tansiyon düşüklüğüne iyi gelen bitkiler ve tansiyon düşüren bitkiler ile alakalı birçok karışım tavsiyesi vermektedir. Bu şifalı, doğal çaylar içinde hibuskus çayı da bulunur. Tansiyon düşüren bitki çayları içinde bulunan hibuskus doğal, şifalı bir antioksidandır. İbrahim Saraçoğlu ve Maranki tarafından tavsiye edilen ve çözüm sunan çaylar içinde en popüler çaydır. Yüksek tansiyonun düşmesi adına kullanılan doğal ve şifalı bitki kolesterol düşürmek konusunda da etkilidir. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu ve Maranki kürü ile kan basıncı düşer ve dengelenir. Bitkilerle çözüm bulmak isteyen kişiler hibuskus çayı tedavisi için günde bir bardak tüketim yapmalıdır.

Hibukus piyasada hap ve tablet olarak da satılır. Yalnız bitki olarak almak, doğal şekilde çözüm sağlamak daha etkilidir. Tedavi için demleme usulü kullanılmalıdır. İbrahim Saraçoğlu ve Maranki tarafından tavsiye edilen ve çözüm sunan çayı kurutulmuş şekilde kullanın. 2 çay kaşığı kadar hibuskus bitkisini sıcak suyun içine atın ve 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Kolesterol düşmesine de yardımcı olacak olan çözüm yüksek kan basıncına da iyi gelir. Önemli olan düzenli bir şekilde doğal yöntemleri kullanmaktır.

Bu bitkilerin kullanılması konusunda uzmanın bilgisinin olması gerekir. Uzman bilgisi dâhilinde aksatılmadan kullanmak fayda sağlar ve zararları ortadan kaldırır.

Kan Basıncını Düşüren Diğer Bitkiler

  • Gün içinde 3 ya da 4 diş sarımsak tüketimi yapmak olumlu ektikler sağlar.
  • Sabahları aç karnına 5 adet cevizin içi tüketilmelidir.
  • Kan basıncının dengelenmesi adına haftada bir gün boyunca sadece portakal tüketimi yapılmalıdır. Başka bir şey yenmemelidir.
  • 1 bardak kaynamış suyun içine 4 gram kadar ardıç tohumu eklenir. Bu şekilde 10 dakika boyunca demleme yapılır. Bu karışım gün içinde 3 su bardağı içilir. Taze şekilde yapılması önemlidir.
  • Yemek öğünlerinde önce 100 ila 150 gram kadar çilek tüketimi yapılmalıdır.
  • Biberi ile hazırlanacak olan çat düşük kan basıncının dengelenmesi adına önemlidir. Günlük taze olarak tüketilmelidir.
  • Alıç birçok hastalık konusunda iyi gelir. Düzenli tüketimi yapılması gerekmektedir. Kan basıncının düzene sokulması konusunda etkili olan meyvenin hiçbir yan etkisi bulunmaz. Günlük olarak düzenli bir şekilde 2 ila 3 su bardağı alıç çayı tüketimi yapılmalıdır. Alıç çayını bal ile tatlandırabilirsiniz. Önemli olan aç karnına ya da öğün aralarında tüketmektedir. Tedavi konusunda etkilidir ve iyi gelir.
  • Ökse otu ince ince kıyılır. Kıyılan ökse otundan 1 çay kaşığı kenara ayrılır. 1 bardak saf doğal suyun içine atılır ve 10 saat kadar demlenmesi için kenarda bekletilir. Demlenen çayın tatlandırıcı kullanmadan kullanılması tedavi açısından önemli bir detaydır.
  • Bir su bardağı kaynar suyun içine 5 gram kadar kimyon eklenir. Ekleme ardından 10 dakika boyunca çayın demlenmesi için kenarda bekleme yapılır. Bu karışım gün içinde 3 bardak kadar tüketilmesi oldukça uygundur.
  • 500 gram kadar suyun içine 3 tane soğan ince ince doğranır ve eklenir. 1 gece boyunca bu şekilde bekletilir ve sonrasında süzülür. Karışımın gün içinde 1 bardak ve yemeklerden yarım saat önce içilmesi gerekir.

Bitkisel tedavi yöntemlerinin iyi gelmesi için muhakkak düzenli ve aksatılmadan kullanılması gerekir. Günlük taze şekilde demlenmeli ve düzenli bir biçimde tüketilmelidir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle