Tansiyon Değişimi Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Tansiyon, kanın damarların içerisindeki basıncı, kan basıncı demektir. Kalp çarpıntısı ise, kalbin aşırı ölçüde çarpması biçiminde kendini gösteren durumlara verilen isimdir. Tansiyon ilaçlarını sürekli kullanıyor olmak alışkanlık yapmaz, ancak tansiyon ilacı alırken uzman kontrolü ile almak sağlıklı olacaktır.

Tansiyon Değişimi, Kalp Çarpıntısı Yapar Mı?

Düşük tansiyon kalp çarpıntısı yapar mı? Sorusunu soracak olursanız evet yapar. Hipertansiyon bilindiği üzere tansiyon yükselmesi demektir ve herkes tarafından şikâyet edilen ve ani ölümlere sebep olan bir konudur. Karaciğer ve de akciğer gibi organların damarlardaki sıkıntısını hipertansiyon denir. Tansiyon düşüklüğü, kalbin pompaladığı ve de kan basıncı yüksek olduğu için tazyiğinin yüksek olması olayıdır. Bu yükseklik sonucunda içerisinde bulunduğu kalp ve de damar sistemine bağlı olarak yıpratarak yola başlar ve sonradan damarları bozulan organları bizzat kendileri ile de iflas ettirir.

Bu organlar öncelikle göz, böbrek ve beyin ile beraber zaman içinde bütün dokular ve organlar bozulmadan nasibini alabilir. Tansiyon ilaçlarını sürekli kullanıyor olmak alışkanlık yapmaz. Bu tansiyon ilaçlarını sürekli alıyor olmanız bağımlılık kazandınız demek değildir.

Tansiyon denilen bu hastalık idrar yolu iltihabı, bademcik iltihabı, tüberküloz ve zatürre gibi bir müddet ilaç alarak iyileşebilecek bir hastalık değildir. Bu yüzden de tansiyon ve de bu tür hastalıkların tedavisi genellikle sürekli ve de devam edilebilen bir hastalıktır. Bu ilaçlar için zaman biçilmediği gibi bu hastalığın tedavisine bağlı çok uzun zaman alabilir.

Tansiyon düşüklüğü, kalbin pompaladığı ve de kan basıncı yüksek olduğu için tazyiğinin yüksek olması olayıdır. Bu yükseklik sonucunda içerisinde bulunduğu kalp ve de damar sistemine bağlı olarak yıpratarak yola başlar

Bu hastalığın tedavisi için kilo vermemeniz, düzenli egzersiz yapmanız, stresle baş edememeniz, olaylara tepkilerinizi değiştirmemeniz, zihinsel ve de bedensel gevşeme adına yapılabilen teknikleri bilmemeniz, kendinizi geliştirememeniz gibi durumlarda tansiyonunuz yok olmaktan çok daha da artarak sizi çok büyük hasarlar yaşamanıza yol açabilir.

Nabzın Hızlı Veya Yavaş Atmasındaki Tansiyona Olan Nedenleri

Kalp çarpıntısı tansiyon düşüklüğü yapar, rahatsızlık ve de hastalıklar nabızdaki artışı etkileyen bazı durumlar arasında yer alır. Genel adı ateşli hastalık olan bu hastalık ve de nabız yüksek olarak görülür. Bunun da nedeni ateştir, eğer ateş bir derece artar ise nabızda 20 vuruşluk artış görülür. Kanamalı olan hastalıklarda, nabız artmaktadır. Böyle hastalıklarda vücuttan kan çıkmaktadır. Nabız artışı bu kanın eksikliğine bağlı olarak organizmaya iletir. Kalp Çarpıntısı sorunlarından en sık görüleni kalp çarpıntısıdır. Kişinin kalp çalışkanlığının ortaya çıkması olarak tanımlanır. Tansiyon sonucunda sık sık oluşabilen bir rahatsızlıktır. Tansiyon düşmesi bağlı olarak;

  •         Baş dönmesi
  •         Konsantrasyon eksikliği
  •         Bayılma
  •         Bulanık görme
  •         Soğuk terleme
  •         Mide bulantısı
  •         Hızlı nefes alıp vermek
  •         Yorgunluk

Tansiyon düşüklüğü eğer oturup kalkerken kısa süren baş dönmesine bağlı olarak sersemlik ve ani baş dönmesi yaşıyor iseniz tansiyon hastasınız demektir. Düşük tansiyon a bağlı tedavisinin doğru bir şekilde yapılmasının en iyi bir şekilde düşük tansiyon hastası olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka hekiminize başvurunuz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle