Şifacıların Uyguladığı Göz Tansiyonuna İyi Gelen Bitkisel Kürler ile Yapılan Tedaviler

Göz tansiyonunu düşürmek için etkili olan bitkiler de vardır. Alternatif tıp olarak bitkilerle yapılan tedaviyi de doktor tedavisi yanında kullanmanız mümkün olmakta.

Göz Tansiyonu Tedavisi İçin C Vitamini Etkisi

Göz tansiyonu nasıl düşer konusunda en önemli madde pilokarpin olmakta. Güney Amerika ağacı olarak bilinen Pilocarpus jaborandi üretilen bu madde ilaç yapımında kullanılır. Glokom hastasının  göz tansiyonun on beş dakikada düşüren anlık bir tedavi şeklidir. Yirmi dört saat etkili bir ilaçtır.

Göz tansiyonu nasıl düşürülür konusunda; C vitamini bulunan sebzeler, meyveler ve bitkilerden oluşan yiyeceklerin göz tansiyonu düşürür etkisi bulunmaktadır. Lahana, brokoli, turunçgiller, biberler, guava, Brüksel lahanası,çilek ve maydanoz gibi bitkiler ya da yiyecekler c vitamini içermektedir. Düşük göz tansiyonu tedavisinde etkisi olan bu bitkiler aracılığı ile çeşitli kürler evde yapmak mümkün.

Göz tansiyonu tedavisi ve kararması engellemek için kullanılan bu bitkiler; göz tansiyonu düşürmek amacı ile her gün yemeli.

Göz Tansiyonu Hastaları için Önerilen Bitkiler

Göz tansiyonu tedavisi için kullanılan bitkiler tansiyonu düşürmek için en iyi tedavi şekillerinden biri olmaktadır. Göz tansiyonunu düşüren bitkiler için ve hangi bitkiyi nasıl, ne derecede kullanmaları konusunda şunları söyleyebiliriz:

 • Viloa (hercai menekşesi) Rutin denilen bir madde içeren bu bitki; tansiyon basıncının düşmesi için oldukça etkilidir.Bunun yanında Okaliptüs ve dut ağacı yaprakları ile menekşe de de rutin bulunmaktadır. Bu yapraklarla meyve çayı yapmak ve her gün içmek goz tansiyonun düşmesine neden olur.
 • Çoban çantası: Meyve çayı yapmak ve içine çoban çayı bitkisi eklemek suretiyle oluşan kokteyli her gün içmek lazım. Göz tansiyonunun düşmesi için etkisi olan bir kür şeklidir.
 • Kaffir Patatesi: Kaffir patatesi anında göz tansiyonu düşüklüğüne neden olmaktadır. Etkisi en az beş saat sürer. Bu bitkiyi nasıl ve ne ölçüde kullanacağınızı bilmeniz lazım.
 • Yabani Mercan Köşk: Bol miktarda antioksidan olan yiyecekler yapmalıyım fikrini benimsediğinizde korunmanız için;  bir bardak kaynar suya bir tutam yabani mercan köşk bitkisi atarak kendinize güzel bir kür yapabilirsiniz.
 • Papatya ve biberiye;Düşük göz tansiyonu için kullanılan bitkilerin başında gelmektedir. Papatya ile biberiye önce sıcak suda bekletiliyor. Daha sonra suyu sıkılıyor biraz un ilave edilip sirke ile birlikte mehlem kıvamına gelene kadar yoğruluyor.
 • Bakla;Göz tansiyonunu düşürmek için kullanılan bitkiler arasında bakla da bulunmaktadır. Bakla iyice ezildikten sonra un, tuzlu su ve zeytinyağı ile yoğrulur. Gün içinde iki kez göze konur ve bağlanarak bekletilir.
 • Domates;Yemeklerden bir saat önce içilen taze domates suyu göz tansiyonunu düşüren ve kararması önleyen bitkiler arasında bulunmaktadır.
 • Çörek otu;Göz tansiyonu nasıl düşürülür denildiğinde akla gelen bitkilerden biri de çörek otu olmaktadır. Üç gün boyunca su içinde bekletilen çörek unu kurutulup un haline getirilir. Daha sonra içine çörek otu yağı da damlatıp karıştırılarak her gün burna çekilir.
 • Karabaş otu; Bir bardak kaynar suda bekletilen karabaş otu her gün üç bardak içilmelidir.
 • denildiğinde akla ilk gelen iltihabı ve kanlanmayı yok etme özellikleri ile sarı sabır otudur. Sarı sabır otu eritilerek göze krem gibi sürülür.
 • Soğan her gün yenen sarımsak ve soğan göz tansiyonuna iyi gelmekte ve  kararması önlemektedir. Özellikle soğan közlenmesi sırasında çıkan kırmızı su oldukça faydalıdır. Her gün bir tane közlenmiş soğan yemesi önerilir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Yorum ekle