Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Tedavi Kürleri

Göz Tansiyonu için ilaç, lazer ya da ameliyatla yapılan tedavi yöntemleri yanı sıra şifalı bitkiler aracılığı ile yapılan tedavi yöntemleri de kan dolaşımın dengelenmesinde işe yaramaktadır.

Glokom tedavisi konusunda doğal yolla şifalı bitkiler aracılığı ile alternatif tıp kullanılmaktadır. Şifalı bitkiler kullanılarak kılcan damarlarda dolaşan kan akışını düşürme ya da yükseltme mümkün.

Göz Tansiyonunda Şifalı Bitkilerle Yapılan Tedaviler

Tedavisi oldukça zor olan göz tansiyonu bitkisel tedavi konusunda aşama kaydetmektedir. Genellikle hastalığın son döneminde kendini belli eden göz tansiyonu tedavisi için doğal çözüm yolları bulunmaktadır. İlaç, lazer tedavisi ya da ameliyatla hastalık kesin iyileşmez sadece belli bir süre için deaktif edilir. Sinirlerde o ana kadar oluşan tahribat ise kalıcıdır.

Göz tansiyonu tedavisi için bitkisel tedavi yöntemleri son zamanlarda olumlu sonuçlar vermektedir. Şifalı bitkiler hem ağrıyı geçirmekte hem de hastalığa çözüm bulmaktadır. Göz tansiyonu için domates kürü, soğan kürü, lahana kürü, özel bitkiler aracılığı ile yapılan çay kürü gibi tedavi yöntemleri; hastalığa doğal çözüm için kullanılmaktadır.

Glokomda Bitkisel Tedavi

Domates ile uygulanan bitkisel tedavi göz tansiyonunu düşüren bitkiler arasında bulunmaktadır.

Göz tansiyonunu düşüren şifalı bitkiler bulunmaktadır. Glokom için domates kürü sadece glokom düşürme özelliğini sağlamaz aynı zamanda kan dolaşımı için de doğal çözümdür.

Göz tansiyonu için şifalı bitkiler arasında ilk sırada domates gelmekte. Her gün içilen bir bardak domates suyu kılcal damarların hareketlerini düzenler. Bunun yanında her gün bir hardal tohumu yutmak ya da bir bardak limonlu melisa çayı içmek; göz tansiyonu tedavisi için olumlu sonuçlar vermekte.

Özellikle otuz beş yaş ve üzerindeki insanlar için her aksam yemeğinden sonra bir bardak domates suyu içmek göz tansiyonuna bitkisel çözüm yolu olmaktadır.

Bakla, karabaş otu, çörek otu da göz tansiyonu bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Karabaş otunun demleyerek günde iki üç kez içmek, çörek otunu işlemden geçirip burna çekmek ya da baklayı ezerek un ve sirke ile birlikte yoğurup göz için krem yapmak göz tansiyonu tedavisi bitkisel yollarından belli başlıları arasında bulunmaktadır.

Göz Tansiyonu Tedavisinde Domates Suyu Kürü

Göz tansiyonu tedavisi için kullanılan bitkisel kürler arasında en önemlisi domates suyu ile yapılan glokom kürüdür. Otuz gün boyunca uygulanan bu bitkisel tedavi yöntemi göz tansiyonunu düşürülmesi konusunda etkili bir tedavi yöntemidir. Burada dikkat edilmesi gereken ana unsur tedavi için kullanılacak bitkiler konusunda gösterilecek özendir. Uygulanacak tedavinin işe yaraması için; bu bitkiler hormonsuz olmalı ve genetiği ile hiçbir şekilde oynanmamış olması gerekmektedir. Er gün öğle yemeğinden ortalama bir saat önce içilmelidir.

Domates suyu kürü özellikle otuz beş yaş üzeri insanlarda göz tansiyonu tedavisinde etkendir. Kürü uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra görme konusunda sorunların hızlı bir şekilde toparlanacağını fark edeceksiniz.

Farklı Bir Bitki Kürü Yapımı

Glokom tedavisinde kullanılan domates kürü dışında  tedavi edici özelliği olan başka kürler de bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak:

  • Papatya ve biberiye demlenmesi ile hazırlanan bitki kürün daha sonra posası çıkarılır ve bakladan yapılan un ile yoğrulur. Bu kür ile saat başı hastanın alnı ovularak masaj yapılır.
  • Papatya ve biberiye çayı demlendikten sonra posası çıkarılır. Posası içinden alınan papatya çayı ile biberiye suyu gün içinde devamlı olarak göze sürme gibi çekilir.
  • Bakla ezilip kurutularak sirke ile ovulur. Un haline getirilen bakla ve sirke karışımı göz üstüne uygulanır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle